Hale stalowe

Oferujemy:

            ·         Najwyższej jakości konstrukcje stalowe wykonane zgodnie z wymaganiami klienta, w tym zintegrowane systemy
         dla budownictwa halowego.

            ·         Projekty budowlane i warsztatowe pod indywidualne potrzeby klienta oraz projekty standardowych obiektów

            ·         Realizację dostaw zgodnie z przyjętym harmonogramem

            ·         Profesjonalny nadzór nad realizacją inwestycji

 

System konstrukcji stalowej:

        System konstrukcji ramowych dla budynków jednokondygnacyjnych przyspiesza realizację procesu budowlanego dzięki zastosowaniu standardowych detali, prefabrykowanych komponentów oraz zaawansowanych metod projektowych w połączeniu z nowoczesną technologią produkcji.

        Przetestowane i sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne w połączeniu ze wsparciem technicznym ze strony ekspertów przyspieszają procesy projektowania i budowy.

 

Zastosowanie:

            ·         Magazyny

            ·         Obiekty przemysłowe

            ·         Centra handlowe

            ·         Obiekty sportowe

 

Opis systemu:

        Konstrukcją nośną systemu są stalowe ramy główne oraz ramy ścian szczytowych. Stateczność ścian budynku zapewniają stężenia wiatrowe pomiędzy ramami. Drugorzędne elementy nośne wykonane są z ocynkowanych profili zimno giętych –płatwi, które są przymocowane śrubami do wsporników na górnym pasie dźwigara.

 

Komponenty systemu:

Ramy jednonawowe – Statyczny model stanowi zazwyczaj rama portalowa z dwoma słupami podpartymi przegubowo. Standardowa rozpiętość wynosi od 15 do 30m. Słupy ramy głównej to blachownice o profilu otwartym dwuteowym o zmiennym przekroju środnika, wykonane z blach gorącowalcowanych. Dźwigary stanowią stalowe kratownice lub blachownice. Pasy dźwigara kratownicy oraz słupki i krzyżulce wykonane są  z prostokątnych profili rurowych.

Ramy dwunawowe - Statyczny model stanowi zazwyczaj dwunawowa rama portalowa z trzema słupami podpartymi przegubowo. Standardowa rozpiętość wynosi od 30 do 60m. Słupy ramy głównej to blachownice o profilu otwartym dwuteowym o zmiennym przekroju środnika, wykonane z blach gorącowalcowanych. Środkowa część dźwigara jest wzmocniona poprzez zwiększenie odległości między  pasami.

Płatwie – wykonane są z profili zimnogiętych ocynkowanych typu Z. Schemat statyczny płatwi to uciąglone belki jednoprzęsłowe ze złączami zakładkowym. Profile zimno gięte są mocowane na pasie zewnętrznym kratownicy i słupów do wsporniczków za pomocą śrub.

Słupy – wysokość środników słupów przy podstawie wynosi 200-300mm, szerokość półki oraz grubości ustalane są w zależności od rozpiętości oraz działających obciążeń. Przegubowe podstawy słupów są mocowane do fundamentów za pomocą 2 lub 4 śrub kotwiących.

Rysunek 1. Przykład typu konstrukcji ramowej: rama jednonawowa.

 

 Poszycie dachu i ścian - Grupa płyt warstwowych to system elementów lekkiej obudowy z trzema rodzajami wypełnień: z poliuretanu, z wełny mineralnej i ze styropianu. Szeroka gama kolorów i profilowań okładzin oraz możliwość łączenia ze stolarką otworową pozwala na realizację ciekawych projektów budowlanych i architektonicznych związanych z lekką obudową konstrukcji ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz przekryć dachowych obiektów o różnej wielkości i różnorodnym przeznaczeniu. Wykonujemy również poszycia z blach trapezowych (hale nieizolowane) oraz kasetony i okładziny elewacyjne o różnorodnej formie i kształcie, umożliwiające swobodne kształtowane przestrzeni obiektu.